Rezidence Nové Hnízdo

Standardní vybavení domu Lignia

 • Exteriér

  1. Střešní krytina - je betonová značky Mediterran s možností výběru barev – antracit, hnědá, višňově červená a cihlově červená. Samozřejmě je možné dodat i jinou střešní krytinu, v tomto případě bude vyčíslen pouze rozdíl v ceně materiálu.

  2. Fasádní zateplovací systém - zateplení je v domech LIGNIA standardně provedeno fasádním polystyrenem tloušťky 80mm, na něm je naneseno fasádní lepidlo s armovací tkaninou. Konečná úprava fasády je provedena akrylátovou probarvenou omítkou značky Baumit střední zrnitosti. Barva dle libovolného výběru z barevnice firmy Baumit. Akrylátová omítka je omyvatelná.

  3. Okna – standardně dodávaná okna do domů LIGNIA jsou okna plastová značka Pramos profil Horizont Penta plus sedmikomorový. Tyto profily se vyznačují výbornou tuhostí a stabilitou. Okna jsou standardně vybavena dvojsklem U1,1. Je samozřejmě možné do oken vsadit trojskla U0,7 plněná argonem pro dosažení lepších tepelně-izolačních vlastností. Standardně jsou dodávána okna v bílé barvě. Je možno objednat okna s venkovním nebo oboustranným dekorem imitace dřeva. Venkovní parapety jsou standardně z eloxovaného hliníku a to buďto v barvě bílé nebo bronzové.

  4. Klempířské prvky - jsou standardně provedeny z pozinkovaného plechu. Je možné použít klempířské prvky v různých barvách škály RAL nebo prvky měděné. U těchto materiálů bude dopočítán rozdíl ceny materiálu. 

 • Interiér

  1. Vnitřní podlahy - v domech LIGNIA jsou standardně prováděny lité anhydritové podlahy tloušťky 35 - 40 mm. Tyto podlahy se vyznačují tím, že jsou téměř samonivelační, což znamená, že jsou po zaschnutí perfektně rovné. Pod litou podlahou je samozřejmě položena tepelná izolace z podlahového polystyrenu EPS 100z ve dvou vrstvách.

  2. Vnitřní příčky – jsou sádrokartonové značky Knauf. Síla příček je 12,5 cm. Pro zvýšení akusticko-izolačních vlastností je do příček aplikována vata značky TI 140 Decibel značky Knauf.

  3. Podhled – se zvýšenou požární odolností značky Knauf. Zavěšení na vazníkové konstrukci střechy. Je použit protipožární sádrokarton třídy GKF. Podhled je vybaven parotěsnou zábranou a zateplen tepelnou izolací tloušťky 20cm.

Kontaktujte nás.

Ivo Lorenc
+420 604 284 295

Aleš Kolman
+420 731 621 981